XGT – Next generation technology, zcela nová technologie

XGT – Next generation technology je zcela nová řada, kterou začala společnost Makita prodávat 1. září 2020. Konkrétně se jedná o výrobky řady 40 X Max XGT, které reagují na rostoucí požadavky zákazníků na výkon. Makita tak neustále plní svůj dlouhodobý cíl akumulátorové budoucnosti.

Prvními zveřejněnými výrobky řady XGT jsou: přímočará pila, rázový šroubovák a utahovák, kotoučová pila, kombinované kladivo, úhlová bruska a dva vrtací šroubováky. Jeden ze šroubováků má navíc funkci příklepu.

Makita XGT

Co je to XGT?

XGT je zcela nová generace technologií s vlastními stroji, akumulátory a nabíječkami. Díky kombinaci inovativního tvaru stroje a velmi vysokého výkonu akumulátorů vzniká optimální řešení i pro ty nejnáročnější požadavky, které jsou v oblasti průmyslových aplikací na stroje kladeny.

XGT akumulátory dodávají energii 40V, což je dvojnásobek ve srovnání s 18V akumulátory řady LXT. Řadu LXT však též není radno podceňovat, protože se jedná o nejpopulárnější systém akumulátorů na našem trhu.

Proč vznikla řada XGT?

Řada XGT vznikla jako reakce na zvýšené požadavky průmyslu, kde aku technologie z velké části nahrazuje jiné zdroje energie. Společnost Makita nemá za cíl pouze poskytnout spolehlivé řešení, ale také naplňovat svou vizi akumulátorové budoucnosti.

Co může řada XGT nabídnout navíc? 

Nářadí řady XGT nabízí větší výkon, vyšší životnost a rychlejší nabíjení. Je také vybaveno inteligentní technologií, díky které s akumulátorem komunikuje digitálně. Uživatel se tak může těšit na optimální výkon.

Zařízení jsou navíc přizpůsobena budoucím technologickým pokrokům a obsahují nové funkce. Například rázový šroubovák disponuje neuvěřitelným maximálním točivým momentem 220 Nm. Velmi zajímavou a zejména bezpečnostní funkcí je technologie AFT, kterou jsou vybaveny vrtací šroubováky. Tato technologie automaticky vypne stroj v případě blokace nástroje. Zabrání tak možnému zranění obsluhy.

Při práci s řadou XGT jsou uživatelé výrazně více nezávislí na zdroji elektřiny. Tato nová technologie povyšuje aku nářadí na ještě vyšší úroveň a pokračuje v cestě společnosti jako lídra na trhu.